Írta: rangado.hu
2016. szeptember 18. vasárnap, 08:36

Sima kispesti sikert hozott az OTP Bank Liga kilencedik fordulójának fővárosi rangadója.

Fővárosi rangadót rendeztek az élvonal kilencedik fordulójában: a Honvéd az MTK-t fogadta.

Nagyobb izgalmak nélkül teltek az első percek, majd rákapcsolt a házigazda: a 12. percben Lanzafame mintegy 20 méterről lőtt egy szabadrúgást a kapufára. A 16. percben viszont már semmi sem segített az MTK-n: Prosser Dániel nyargalt végig a vendégek térfelén, majd a kapuba helyezett (1-0). A hidegzuhanyt újabb hazai találat követte: Gazdag buktatása után Davide Lanzafame értékesítette a megítélt tizenegyest (2-0).

Torghelle szépíthetett volna, de Gróf a helyén volt, hárította az MTK-csatár fejesét a 25. percben. Nem sokkal később Gera lövéssel próbálkozott, ami azonban nem talált célt. Szatmári lövésénél már Grófnak kellett bravúrt bemutatnia a félidő hajrájában. A fordulásból hatékonyabb támadást mutatott be a Honvéd: a 43. minutumban Koszta Márk fejelt a vendégek kapujába Prosser szabadrúgását követően (3-0) – magabiztos előnnyel mehetett szünetre a Honvéd.