Mar 29

Karate: bronzérmes a magyar csapat a kyokushin vb-n PDF Nyomtatás E-mail
Írta: nemzetisport.hu
2015. november 24. kedd, 11:15

A kispesti Tameshiwari Dojo SE versenyzői – Schäffer Balázs, Laczkó Sándor és Kalocsay Gergő – bronzérmet vehettek át csapat formagyakorlatukért a 11. kyokushin karate-világbajnokságon Tokióban.

A versenyzők az utóbbi években összesen több mint tíz magyar bajnoki címet szereztek, a 2014-es csapatbajnokságban az első helyen végeztek, és az egyéni kategóriában is ők állhattak a dobogó mindhárom fokára, így onnantól kezdve  – a magyar kyokushin válogatott tagjaiként – ők képviselhetik Magyarországot minden nemzetközi viadalon.

Első világversenyükön – a tavalyi lengyelországi Európa-bajnokságon – rögtön ezüstérmet szereztek. A kyokushin karate-világbajnokságot – az olimpiához hasonlóan – csak négyévente rendezik meg, és mindig a sportág szülőhazájában, Japánban. A most megszerzett bronz Magyarország első érme világbajnokságon a csapat formagyakorlat számban. A japánok lettek az aranyérmesek ebben a kategóriában, az ezüstöt pedig az olaszok szerezték meg.